Nothing heeft twee nieuwe mid-end toestellen aangekondigd. Vandaag maken we kennis met de Nothing Phone (4a) en de Nothing Phone (4a) Pro. Beide modellen komen naar Nederland en tonen een naar eigen zeggen evolutie van de Glpyh Interface.
Nothing Phone (4a) en Pro aangekondigd
Nothing heeft de nieuwe Nothing Phone (4a) en Nothing Phone (4a) Pro officieel aangekondigd. Met deze nieuwe (4a)-serie wil het merk het middensegment opnieuw vormgeven door een opvallend design te combineren met krachtige prestaties, geavanceerde camera’s en uitgebreide personalisatie via het besturingssysteem. Op het Mobile World Congress toonde het merk de kleuren al van de smartphone.
Transparant design en stevigere bouw
Het herkenbare transparante ontwerp blijft een belangrijk onderdeel van de nieuwe toestellen. De Phone (4a) Pro heeft een metalen unibody, vlakke oppervlakken en een dikte van 7,95 millimeter. Het is daarmee de dunste smartphone die Nothing tot nu toe heeft uitgebracht. Tevens biedt het toestel een nieuw VC-koelstysteem en IP65-bescherming tegen stof en water.
De Phone (4a) behoudt eveneens het transparante ontwerp, waarbij interne componenten zichtbaar zijn onder het glas. Het toestel heeft een versterkt frame, verbeterde metalen knoppen en IP64-bescherming. Beide modellen ondersteunen bovendien onderdompeling tot 25 centimeter gedurende 20 minuten.
Nothing Phone (4a)
De camera
Fotografie speelt een grote rol in de nieuwe serie. De Phone (4a) Pro beschikt over een Sony LYT700c-hoofdcamera met optische beeldstabilisatie en een 50 megapixel periscooptelelens met 3,5x optische zoom. De camera-opstelling wordt aangevuld met een groothoeklens en een 32 megapixel selfiecamera. Dankzij TrueLens Engine 4 ondersteunt het toestel Ultra XDR-foto’s en 4K Ultra XDR-video met HDR-effecten vergelijkbaar met Dolby Vision.
Ook de Phone (4a) krijgt een camerasysteem met een 50 megapixel hoofdcamera, een 50 megapixel periscooplens met 3,5x zoom, een ultragroothoekcamera en een 32 megapixel selfiecamera. Hiermee kun je beelden vastleggen van 0,6x tot 70x zoom. AI-functies zoals Ultra XDR-foto’s, motion photos en een AI Photo Eraser helpen bij het verbeteren en bewerken van beelden.
Nothing Phone (4a) Pro
Glyph Interface en Nothing OS
De serie bouwt verder op de Glyph Interface, het kenmerkende lichtsysteem van Nothing. De Phone (4a) krijgt een nieuwe Glyph Bar met 63 mini-LED’s die meldingen, timers, oproepen en oplaadstatus visueel weergeven. De Phone (4a) Pro gaat nog een stap verder met een Glyph Matrix van 137 mini-LED’s die meldingen nog gedetailleerder kan tonen. Die techniek kennen we van de Nothing Phone (3).
Beide toestellen draaien op Nothing OS 4.1, gebaseerd op Android 16. De software biedt een vernieuwde interface, zwevende apps voor multitasking en een AI Dashboard voor het beheren van AI-functies. Daarnaast ontvang je drie jaar Android-updates en zes jaar beveiligingsupdates.
Display, prestaties en batterij
Nothing voorziet de Phone (4a) Pro een 6,83-inch AMOLED-scherm met 1,5K-resolutie, 144 Hz verversingssnelheid en een piekhelderheid van 5000 nits in HDR. De Phone (4a) heeft een 6,78-inch AMOLED-scherm met eveneens 1,5K-resolutie, maar met een adaptieve 120 Hz verversingssnelheid.
Onder de motorkap gebruikt de Pro de Snapdragon 7 Gen 4-processor, terwijl de Phone (4a) draait op de Snapdragon 7s Gen 4. Beide modellen hebben een batterij van 5080 mAh en ondersteunen 50W snelladen, waarmee de accu in ongeveer 30 minuten tot 60 procent kan opladen.
Prijzen en beschikbaarheid
De Phone (4a) verschijnt in zwart, wit, blauw en roze vanaf €349. De Phone (4a) Pro komt in zwart, zilver en roze vanaf €479. Pre-orders voor de Phone (4a) starten op 5 maart 2026 en de open verkoop begint op 13 maart. De Phone (4a) Pro volgt later, met pre-orders vanaf 13 maart en verkoop vanaf 27 maart.












