Sinds enige maanden gaan er berichten rond dat OnePlus op het punt van verdwijnen staat. In ieder geval op de Europese markt. Hoewel het de afgelopen tijd hierover wat stiller was, komt er nu weer informatie naar buiten. Wordt OnePlus een productlijn van Oppo?
Oppo met OnePlus-productlijn?
Er gaan nieuwe geruchten rond over een grote reorganisatie bij Oppo. Volgens verschillende bronnen zou het bedrijf overwegen om OnePlus en Realme niet langer als zelfstandige merken te laten opereren, maar onder te brengen als productlijnen binnen Oppo.
De berichten volgen op het vertrek van Michael Guo, de topman van Realme India. Hij legt zijn functie neer vanwege gezondheidsredenen en wordt opgevolgd door vicevoorzitter Chase Xu. Dat vertrek valt samen met signalen dat Oppo achter de schermen werkt aan een nieuwe organisatiestructuur.
De OnePlus 15 is het high-end toestel van het merk
Hoewel Oppo, OnePlus en Realme al langer onder moederbedrijf BBK Electronics vallen, opereren de merken commercieel grotendeels zelfstandig. Daar zou verandering in kunnen komen. Volgens de geruchten wil Oppo de merken nauwer integreren om efficiënter te kunnen werken. Dat kan betekenen dat OnePlus en Realme in de toekomst geen zelfstandige merken meer zijn, maar productlijnen binnen het Oppo-aanbod.
Wat dit precies betekent voor de producten of het personeel is nog onduidelijk. Wel wordt gesproken over een mogelijke reorganisatie en het samenvoegen van distributienetwerken. Eerder dit jaar vertrok ook al de topman van OnePlus India, wat volgens sommige bronnen eveneens past binnen de bredere koerswijziging. In Europa zou het merk OnePlus helemaal stoppen. Over sommige toestellen en een smartwatch die onlangs werden aangekondigd voor sommige regio’s, horen we in Europa nog niks.
Voor consumenten hoeft een eventuele integratie niet direct zichtbaar te zijn. Oppo en OnePlus brengen al langer smartphones uit die veel technische overeenkomsten hebben. Ook over de positie van Realme wordt gespeculeerd. Mogelijk krijgt dat merk een duidelijkere rol als budgetlijn binnen het Oppo-assortiment, al is daar nog niets over bevestigd.
Het topmodel van Oppo dit jaar: de Oppo Find X9 Ultra
Een belangrijk voorbehoud is dat de geruchten zich vooralsnog vooral richten op de situatie in India. Het is daarom nog niet duidelijk of eventuele veranderingen ook gevolgen hebben voor Europa of andere markten.
Oppo heeft zelf nog geen officiële aankondiging gedaan over een samenvoeging van de merken. Realme bevestigt alleen de wisseling van de CEO in India en doet verder geen uitspraken over de vermeende plannen. Voorlopig blijft het dus bij geruchten, al wijzen meerdere signalen erop dat er achter de schermen veel verandert bij de drie smartphonefabrikanten.
Via Moneycontrol






