Nothing breidt de bèta van Nothing OS 5.0 verder uit. Na de Phone (3) komen nu ook twee betaalbaardere toestellen aan de beurt. We vertellen je om welke modellen het gaat, hoe je meedoet en wat de update precies brengt.
Nothing OS 5.0 bèta voor de Phone (2a) en Phone (2a) Plus
Nothing kondigde Nothing OS 5.0 eind augustus aan, gebaseerd op Android 17. De software ging toen eerst als open bèta naar de Phone (3), die inmiddels al de stabiele versie krijgt. Vanaf nu kunnen ook de Nothing Phone (2a) en Phone (2a) Plus met de bèta aan de slag.
Meedoen doe je via de Nothing Beta Hub-app, die je downloadt vanaf de website van Nothing. Vervolgens ga je naar Instellingen, System en Nothing Beta Hub, waar je tikt op ‘Check version’ en daarna op ‘Join Beta’. De update verschijnt dan binnen enkele minuten als download. Wel goed om te weten: dit is onafgeronde software. Maak dus eerst een back-up, want terugkeren naar de stabiele versie wist je toestel volledig.
Wat is er nieuw?
Nothing OS 5.0 geeft de software een flinke opfrisbeurt. Zo krijg je een nieuw systeemlettertype, een vernieuwd instellingenmenu en een nieuw standaardthema voor je startscherm. Ook zijn er nieuwe klokstijlen voor het vergrendelscherm en is er een aparte Glyph-app bijgekomen. Daarnaast worden je meldingen en snelle instellingen gescheiden, verschijnen er live-updates in de statusbalk en ondersteunt Essential Space voortaan MCP. In de changelog staan nog meer wijzigingen op een rij.
Wanneer verschijnt de stabiele versie?
De stabiele versie van Nothing OS 5.0 staat voor de Phone (2a) en (2a) Plus gepland in half november. Daarna is de Phone (4b) aan de beurt, die medio december de open bèta ontvangt. De Phone (3a) Lite en CMF Phone 2 Pro slaan de bèta over en krijgen de stabiele versie respectievelijk eind december en half januari.







