Xiaomi heeft in thuisland China een nieuwe high-end smartphone aangekondigd. We maken kennis met de Xiaomi 17 Ultra. Een opvallende eigenschap is de draaibare cameraring, aan de achterkant van het toestel.
Xiaomi 17 Ultra aangekondigd
De Xiaomi 17-serie werd eerder al aangekondigd voor de Chinese markt, nu komt daar ook een Ultra-model bij. Het is de opvolger van de Xiaomi 15 Ultra, die we eerder uitgebreid aan de tand hebben gevoeld in de review. De fabrikant maakte eerder al bekend dat het toestel eraan zat te komen, en dat is nu dus gebeurd. Vermoedelijk krijgt het toestel binnenkort een Europese release. Eigenlijk gaat het om twee modellen die door Xiaomi gepresenteerd. Want het merk heeft ook nog de Leica-editie aangekondigd, die nog meer functionaliteit biedt.
Xiaomi 17 Ultra
Allereerst de Xiaomi 17 Ultra. Dat toestel heeft een bekend ontwerp, zoals bij zijn voorganger, inclusief de ronde cameramodule. Ook bij dit toestel wordt samengewerkt met Leica, waarbij er een 50 megapixel hoofdcamera is, samen met een 200 megapixel periscooptelelens. Tot slot biedt de telefoon een 50 megapixel groothoeklens met eveneens de ondersteuning voor autofocus.
Xiaomi geeft het toestel een 6,9 inch AMOLED-scherm. Deze biedt een maximale verversingssnelheid van 120Hz en een resolutie van 2608 x 1200 pixels. Volgens Xiaomi bereikt het toestel een piekhelderheid van 3500 nits. In het scherm zit de ultrasone vingerafdrukscanner en een 50 megapixel front-camera. Aan boord vind je de Snapdragon 8 Elite Gen 5 chipset, samen met maximaal 16GB RAM-geheugen en maximaal 1TB opslagruimte. Natuurlijk vind je Android 16 terug op het toestel, en is HyperOS 3.0 op het toestel te vinden.
Een flinke accu van de Xiaomi 17 Ultra van 6800 mAh vind je terug in het toestel. Dit is een silicium-koolstofbatterij met ondersteuning voor 90W bedraad laden en 50W draadloos opladen. Er is een infraroodsensor, dual-sim ondersteuning, Hi-Res Audio met stereo-speakers, een IP66/68/69 certificering, WiFi 7, Bluetooth 6.0 en satellietcommunicatie en NFC. Het toestel komt uit in het paars, groen, wit en zwart.
Leica-editie
Dan is er ook nog een speciale Leica-editie van de 17 Ultra. Deze biedt dezelfde specificaties als de standaardvariant. Het belangrijkste is de mechanische zoomring om de cameramodule. Hiermee kun je de brandpuntafstand, belichting en witbalans regelen. Het toestel is van buiten te herkennen aan het tweekleurige ontwerp, geïnspireerd op de Leica M-modellen. Er is een geribbeld patroon met een herkenbaar rood logo.
Op softwarematig gebied is er ook wat uitbreiding. Het toestel biedt een Leica Moment-modi met een 3:2 beeldverhouding. Daarnaast is er een beveiliging- en encryptiechip en ondersteuning voor dual-satellietcommunicatie. Het toestel wordt geleverd met een lensdop, een draagkoord, magnetische hoes en een schoonmaakdoekje. De Xiaomi 17 Ultra Leica Editie komt in het zwart en wit.
Voor nu zijn de toestellen alleen aangekondigd voor thuisland China. We verwachten een wereldwijde release in de komende maanden. Dan krijgen we waarschijnlijk de andere Xiaomi 17-modellen ook te zien.








