Alles wordt duurder, dat is wat we vaak horen en ook terugzien. Voor smartphones van Xiaomi gaat dit ook gelden. Dit heeft de fabrikant laten weten bij het bekendmaken van de kwartaalcijfers. Overigens zou dit niet alleen voor Xiaomi-toestellen gelden, zo is de verwachting.
Xiaomi: smartphones worden duurder
Xiaomi heeft de kwartaalcijfers bekend gemaakt, en daarin plaatste het merk een belangrijke opmerking. Volgens de Chinese fabrikant worden de smartphones volgend jaar duurder. Hierbij verwacht Xiaomi dat ook andere merken volgend jaar de prijzen van smartphones zullen verhogen. De oorzaak hiervan zou liggen bij de prijsstijgingen voor het geheugen. Hoewel de leveringen voor volgend jaar van het geheugen al zijn vastgelegd, zullen deze prijzen wel hoger liggen, zo zegt topman Lu Weibing.
Enkele jaren geleden was er sprake van een chiptekort, en door het vastleggen van leveringen, is in dit geval Xiaomi zeker van chips. Echter is Xiaomi niet de enige partij die aast op chips. Door de steeds verder stijgende populariteit van AI zijn meer datacenters en servers nodig. Ook die hebben allemaal chips nodig. En door de hogere vraag naar geheugen en chips, stijgen hiervoor de prijs.
Hoeveel de prijs omhoog gaat bij smartphones, wordt niet gedeeld.








