Ken je de HTC Explorer nog? Dit kleine toestelletje verscheen in 2011 op de markt. Vandaag bespreken we alle ins- en outs van dit model in een nieuwe editie van ‘De vergeten smartphone’. Wat had de telefoon allemaal te bieden, naast HTC Sense?
HTC Explorer
Een toestel dat echt niet mag ontbreken in onze ‘Vergeten’-rubriek is toch wel de HTC Explorer. Een onwijs bijzonder toestel was het niet, maar er waren wel enkele key-features waarmee de telefoon opviel. De HTC Explorer was een compact toestel met een formaat van 102,8 x 57,2 x 12,9 millimeter en een lekker licht gewicht van 108 gram. De behuizing was van kunststof, met een achterkant van een soort rubberachtige structuur, met daarin een metalen plaat met het beeldmerk van de Taiwanese fabrikant. De achterkant was verwisselbaar, net als de batterij in het toestel.
De HTC Explorer had een 3,2 inch beeldscherm. Dit was een TFT-paneel met een resolutie van 480 x 320 pixels. Het was dan ook echt een scherm voor een budgettoestel. Hoewel het scherm echt klein was, was het toestel daardoor wel goed met één hand te bedienen. Voor het maken van foto’s was er een 3,2 megapixel camera in de Explorer geplaatst. Maar daar moest je het dan ook mee doen. Er was geen front-camera en ook op foto- en videokwaliteit zag je de prijs erin terug. De camera werd ook gezien als één van de grootste nadelen van het toestel.
Aan boord van de HTC Explorer vond je de Qualcomm Snapdragon S1 chipset. Dit was een single-core processor met een rekenkracht van 600 MHz. Hoewel je dit tegenwoordig niet meer serieus kunt nemen, was het voor die periode goed te doen. De telefoon had verder 384 MB aan werkgeheugen en een opslagruimte van 512 MB. Opvallend: er bleef maar onwijs weinig geheugen over voor de gebruiker. Nog geen 100 MB had je als gebruiker over. Gelukkig kon je het geheugen uitbreiden met een geheugenkaart van maximaal 32GB.
HTC leverde de Explorer met Android 2.3.5 Gingerbread, samen met de HTC Sense skin. Deze skin werd geroemd om zijn design. Zo was er het vergrendelscherm met live animaties van het actuele weer. Net als een grote klok die omsloeg, de integratie met verschillende sociale netwerken en verschillende eigen elementen in de interface. De 3D-effecten die je op verschillende andere toestellen zag, waren in de HTC Sense skin op de HTC Explorer niet te vinden. Dit vanwege de beperkte hardware van de telefoon.
De 199 euro kostende HTC Explorer bood ondersteuning voor 3G, GPS, WiFi en Bluetooth. Ook kon je de FM-radio gebruiken om naar muziek te luisteren. De 1230 mAh accu kon je destijds gewoon verwisselen.
HTC Explorer samengevat in 3 punten
- Slechts 90 MB opslagruimte voor de gebruiker
- HTC Sense
- 3,2 inch display







