Philips OLED807 review
De Philips OLED807-serie werd eerder dit jaar uitgebracht in verschillende formaten. Qua mogelijkheden en specificaties zijn deze nagenoeg gelijk, alleen de grootte is dus anders. Zo zijn er naast de 55OLED807 ook nog de 48OLED807 met een grootte van 48 inch, de 65 inch 65OLED807 en wil je groter, dan is er nog de 77OLED807 met een grootte van 77 inch. In deze review richten we ons op het – waarschijnlijk meest populaire – 55 inch model; de Philips 55OLED807. Voor een nette prijs heb je boordevol mogelijkheden waarmee je de tv-beleving naar een hoger niveau tilt. Dit dankzij Ambilight en Android TV.
Design en ontwerp
Aan de achterkant zit in het midden de speaker van de televisie. Het geluid van een televisie is standaard altijd iets wat vaak tegenvalt. Ik moet zeggen dat de 70W speakers van deze Philips een nette prestatie leveren, zeker voor zo’n dunne televisie als deze. Er is aardig wat variatie in de balans tussen hoge en lage tonen, en ook kan de bass er nog aardig mee door. Vind je geluid niet het belangrijkste, dan voldoet de OLED807 daar prima in. Als je er meer uit wilt halen, is een soundbar het overwegen waard, maar niet iets dat je direct er al bij zou moeten bestellen.
Technieken
De Philips 55OLED807 is een 120Hz televisie, waardoor beelden vloeiender lopen.Dit gaat dus verder dan 100Hz van verschillende concurrerende modellen, al zal het verschil tussen 100 en 120 nauwelijks waarneembaar zijn. Dit zien we gelijk al terug wanneer er voetbal gekeken wordt op het scherm. De bal die in de lucht wordt geschoten gaat veel vloeiender door het beeld op een 100Hz scherm, in vergelijking met een 50Hz scherm, wat je ook veel tegenkomt bij televisies. Ook bij films en zeker bij gamen levert dit de nodige kwaliteitsverbetering op; zeker een meerprijs waard. Voor de gamers is er ook nog gedacht aan G-sync, VRR en Freesync. Uiteraard biedt deze OLED-televisie ook ondersteuning voor verschillende HDR-indelingen zoals HDR10+ en Dolby Vision.